SILVER & METAL / Silver / Trays 7819190
nr 781 9190
TRAYS
3 pcs. nickel silver, early 20th century, length: 64,
3 st. nysilver, tidigt 1900-tal, längd: 64
400
SEK 850
Monday October 1 2012
at 19:48:59
200 kr
150 kr
400 kr
600 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.